Alutray to nowatorskie sita wykorzystywane w przemyśle spożywczym do suszenia różnego rodzaju produktów w stacjonarnych komorach suszarniczych.

Chcę zamówić

Wykonanie

Sita Alutray wykonane są z profili aluminiowych anodowanych, połączonych za pomocą narożników wykonanych z tworzywa technicznego o dużej wytrzymałości, oraz siatki poliamidowej. Bardzo precyzyjnie dobrane profile, wraz ze specjalnie zaprojektowanymi i wykonanymi narożnikami pozwalają uzyskać wysoką stabilność i trwałość sita. Konstrukcja ramy sita oraz sposób montażu siatki, która narażona jest na szybsze zużycie, umożliwia łatwą wymianę nawet we własnym zakresie, co pozwala uniknąć zbędnych kosztów oraz znacznie wydłużyć czas eksploatacji ramy.

Zastosowa​nie

Sita Alutray mogą być stosowane w przemyśle spożywczym jako tace dla różnego rodzaju produktów, wymagających w procesie przetwarzania, obróbki hydrotermicznej w stacjonarnych komorach suszarniczych. Najczęściej wykorzystywane są podczas suszenia warzyw i owoców, ziół, grzybów oraz makaronów.

Dane Techniczne

Wymiar standardowy to 1200mm x 600mm x 54 mm.
Ważą 2,45 kg.
Możliwe jest wykonanie sit według niestandardowych wymiarów.
W ofercie posiadamy także dedykowane wózki samonośne do sit wykonane ze stali nierdzewnej o wymiarach 1200mm x 600mm x 160mm.

Zalety:

Kompatybilne z sitami drewnianymi, pracującymi w takim samym systemie układania sit. Umożliwia to systematyczną zamianę zużytych sit drewnianych, bez konieczności wymiany całego kompletu.

Bardzo wysoka stabilność zwiększa ich trwałość oraz wpływa na niezawodną współpracę z systemami przenoszenia i transportu sit.

Wytrzymałość nawet cztery razy większa od sit drewnianych. Dużo większa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Zastosowane materiały pozwalają na częste mycie bez wpływu na właściwości i żywotność sita.

Możliwość wymiany zużytej siatki we własnym zakresie, zmniejsza koszty eksploatacji i wydłuża żywotność ramy sita.

Bardzo dobre ceny rynkowe. Zapytaj nas o wycenę, przygotujemy Ci specjalną ofertę!

Kontakt

Adres: CERFORM sp. z o.o. ul. Lubelska 24, 22-107 Sawin 

 E-mail: info@cerform.pl 
Telefon: +48 606 522 358 
REGON: 366620928 
NIP: PL 5632431441